Dlaczego warto postawić na firanki z cyrkoniami Jak o nie dbać

Starannie dobrane firanki potrafią nadać pomieszczeniom wiele uroku. Firanki sprawiają, że pomieszczenie staje się przytulniejsze oraz ładniejsze. Osoby, które chciałyby nadać salonowi lub sypialni niepowtarzalny klimat, mogą zdecydować się na firanki z cyrkoniami. 

Kiedy powinniśmy zdecydować się na firanki z cyrkoniami?

Firanki z cyrkoniami jest to modny wybór, który jest w stanie w delikatny sposób podkreślić walory wnętrz. Ten rodzaj firanek dodaje pomieszczeniom subtelnej elegancji oraz szczyptę stylu. Zależnie od ilości cyrkonii na firankach oraz od użytego wzoru, firanki będą pięknie prezentowały się zarówno w domach o klasycznym, jak i nowoczesnym stylu. Zdobienie z cyrkonii mogą być zarówno delikatne, jak i finezyjne. Cyrkonie świetnie się sprawdzają na firankach z tiulu lub z woalu, ale pięknie wyglądają również na innych materiałach. Firanki z cyrkoniami nadają się zarówno dla ludzi ceniących prostotę, jak i oryginalne dekoracje. Taki rodzaj firanek jest alternatywą dla tradycyjnych, białych firanek. Cyrkonie sprawiają, że białe firanki wyglądają niebanalnie. Wyglądają dobrze zarówno na białych, jak i na kolorowych firankach. Firanki z cyrkoniami w subtelny sposób odbijają światło, które rozprasza się na ścianach. Z tego powodu dobrze jest zawiesić firanki z cyrkoniami w słonecznym, jasnym pokoju, tak aby promienie słońca odbijały się od cyrkonii. Jest to nietuzinkowa ozdoba, która doda pomieszczeniom niepowtarzalnego charakteru. Firanki z cyrkoniami nadają się przede wszystkim do salonu, ale świetnie sprawdzą się również w sypialni oraz pozostałych pomieszczeniach.

W jaki sposób prać firanki z cyrkoniami?

Piorąc firanki z cyrkoniami, trzeba zwrócić szczególną uwagę na ochronę kryształków podczas prania. Dobrze jest je prać siateczkowym woreczku, najlepiej zasuwanym na zamek. Dzięki temu, nawet jeśli kryształki odpadną podczas prania, z łatwością będzie je można odnaleźć i z powrotem przyczepić do firanki. Dodatkowo, cyrkonie nie dostaną się w ten sposób do wnętrza pralki i jej nie uszkodzą . Woreczek z siateczki zabezpieczy również cyrkonie przed uszkodzeniami podczas wirowania. Najlepiej jest użyć płynu do płukania, ponieważ proszek trudniej jest wypłukać i może osadzać się na kryształkach. Piorąc firanki z cyrkoniami, które zostały przytwierdzone do firanek termicznie, warto postawić na niższe temperatury, najlepiej 30 stopni. Wysoka temperatura może rozpuścić klej, którym przyklejone są cyrkonie. Delikatne pranie sprawi, że firanki z cyrkoniami dłużej posłużą I pięknie będą prezentować się na oknach.